Parada Niepodległości 2015 - Związek Piłsudczyków RP TPJP Okręg Pomorski w Gdyni
Smaller Default Larger
  • jotp_101.jpg
  • jotp_102.jpg
  • jotp_103.jpg
  • jotp_104.jpg
  • jotp_105.jpg
  • jotp_106.jpg
  • jotp_107.jpg
  • jotp_108.jpg
  • jotp_109.jpg

Parada Niepodległości 2015

W dniu 11 listopada 2015 roku jak co roku odbyła się Parada Niepodległości w Gdyni, w której uczestniczyli piłsudczycy z Gdyni, Kosakowa i Władysławowa.

Zdjęcia Joanna Grzesińska


Radni z Gdyni w Chwaszczynie brali udział w osłonięciu pomnika Pamięci Poległych i Pomordowanych w czasie Drugiej Wojny Światowej 1939-1945.

Zdjęcia - Grzegorz Krym


VIII RAJD NIEPODLEGŁOŚCI W KOŚCIERZYNIE

   W dniu 11 listopada 2015 r. w Kościerzynie zorganizowano już po raz 8  Rajd Niepodległości. Uczestnicy jak co roku wystartowali na trasę z Parku Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta. Każdy z biorących udział w imprezie otrzymał kartę raju z mapą Kościerzyny oraz z zaznaczonymi na niej punktami, które musiał odwiedzić.

    Należało m. in. przestąpić próg wieży widokowej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Bractwo Kurkowe sprawdzało celność, Muzeum Ziemi Kościerskiej - wiedzę historyczną, w punkcie Informacji Turystycznej trzeba było wykazać się znajomością kaszubszczyzny, w Bibliotece Miejskiej wiadomościami na temat marszałka Józefa Piłsudskiego i Józefa Wybickiego , w parafii Trójcy Przenajświętszej wykazać swoją znajomość postaci ks. Leon Heyke , w Komendzie Powiatowej Policji sprawdzić swoją widzę z zakresu bezpieczeństwa, u strażaków wiadomościami ppoż., stowarzyszenie Kościerskie MORSY promowało ochronę zdrowia, Każdy chętny podczas rajdu mógł spotkać żołnierzy księstwa Warszawskiego , żołnierzy WP oraz marszałka Piłsudskiego , PCM Garcyzn pryz gotowa na rynku swój sprzęt żeglarski. Po odwiedzeniu w/w punktów uczestnicy docierali do hali sportowo widowiskowej "Sokolnia", gdzie czekała na nich kiełbasa z grilla oraz grochówka przyrządzona przez  p. Elę Żelichowską z DW „Helena” we Wdzydzach Kiszewskich. Po posiłku można było rozsiąść się wygodnie na widowni i oglądać występy „Mali Kaszebe” z Wąglikowic, „Orlikowski Bend” oraz orkiestry dętej Nasza Kościerzyna.

   Tak jak w poprzednich latach Policja przeprowadziła pokaz wyszkolenia psów służących w kościerskiej jednostce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i świetnie się bawili. W samym rajdzie wzięło udział ok 250 osób, a podczas całej imprezy było ich ok350.Rajd Niepodległości mógł odbyć się po raz kolejny dzięki współpracy i pomocy wielu instytucji i stowarzyszeń oraz osób dobrej woli. Należałoby wymienić m. in. Hufiec Kościerzyna, KPP w Kościerzyna, PPSP w Kościerzynie, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Gminy Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, MOPS, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Związek Piłsudczyków RP Okręg Pomorski w Gdyni,   Bibliotekę Miejską, Wdzydzką Inicjatywę Rozwoju Turystyki, Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej, Nadleśnictwo Kościerzyna, MORSY Kościerzyna, p. Halinę Rogińską, zakład fotograficzny p. Hincy, Nadleśnictwo Kościerzyna, PCM Garczyn, KOSiR, UKS Lipusz, Unibud, kościerskie, Kościerskie Zakłady Mięsne, PSS Społem, piekarni Jarzębińscy i wielu, wielu innych.

WYNIKI VII RAJDU NIEPODLEGŁOŚCI:

Osoby indywidualne:
1. Robert Wodczak
2. Maciej Usarek
3. Filip Wodczak

Rodziny:
1. Lemka
2. Chomiuk
3. Browarczyk

Grupy zorganizowane:
1. Skiperzy
2. Wilki
3. Bananowe

Jednorożce Grupy zorganizowane:
1. Skiperzy
2. Wilki
3. Bananowe Jednorożce

Kategoria harcerze:
1. Wilczęta
2. X DH z Kościerzyny , XXIII DH z Łubiany zuchy , Wandry i Wandera
3. XXIII Drużyna Harcerska z Kościerzyny harcerze


 


 

W dniu 10 listopada 2015 roku odbył się Capstrzyk Niepodległości z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej i Kompani Honorowej Marynarki Wojennej, Związku Piłsudczyków RP TPJP Okręg Pomorski w Gdyni oraz Wydział kultury z mieszkańcami miasta Gdyni.

Zdjęcia Mariusz Sieraczkiwicz

2494381
DzisiajDzisiaj185
TydzieńTydzień338
Statistik created: 2024-07-16T20:38:57+02:00
44Dot200Dot140Dot218
US
UNITED STATES
US

My dwa Józki Ty i Ja,
Ciebie cała Polska zna,
a mnie nie zna jeszcze nikt,
bo ja jestem mały smyk.
Ciebie kocha kraj nasz cały,
mnie mamusia bo ja mały.
Ale gdy dorosnę będę duży,
pójdę wtedy Marszałkowi
wiernie służyć.

jam©copyright

get.png

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

 

 OKRĘGOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ Spółka z o.o. .  Klub Rotary Gdynia Energopol - Szczecin S.A  Hydromega - Hydraulika Siłowa
 Bank Zachodni WBK - Grupa Santander Remontowa Holding S.A. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.  Skorpion Ochrona w Gdyni
       
 

Regon 004588272 | Krs 0000308552 | Nr konta 10 7065 0002 0652 6710 7904 0001
 Administrator strony Julian Aleksander Michaś